Пераклад: Паважаныя сябры!
Дазвольце выказаць словы вялікай удзячнасці за Вашу высокародную працу на карысць захавання і развіцця беларускай культурнай спадчыны!

Уражаны ўбачанным!
Плёну ў Вашых справах і ў будучым.

З павагай,
Міністр культуры Рэспублікі Беларусь
Павел Латушка

Пераклад: Дыханне перахапляе ад захаплення і гонару за сабраныя ды захаваныя Вамі бясцэнныя матэрыялы. Дзякуй Вам за гэта цуд!

Члены Прэзідыума Беларускага саюза жанчын.

Пераклад: Вялікі дзякуй усім супрацоўнікам музея. Яны сапраўдныя паплечнікі. Цяжка выказаць сваё захапленне ўбачаным і пачутым. Нізкі Вам паклон.

З вялікай павагай,
Навасельцаў Сяргей Рыгоравіч
Мінкультуры Маскоўскай вобласці

Пераклад: З пачуццём глыбокага захаплення і гонару людзей, якія ўмеюць захаваць гісторыю сваёй малой Радзімы. Упэўнены, што расейцам яшчэ шмат чаму варта навучыцца ў ветковчан. Дзякуй за Ваш бясцэнны праца.

Старшыня Мурманскай абласной Думы
Яўген Нікора

Пераклад: Банк ВТБ выказвае вялікую ўдзячнасць за экскурсію, за натхненне, сузіранне, за ўнутранае землятрус. Святлана Іванаўна задаволіла выбух мозгу кожнага з прысутных. Захацелася тварыць прыгажосць у сабе і дарыць яе людзям, шанаваць і паважаць сваіх продкаў і зноў і зноў звяртацца да вечных дабрадзейнасці.

Путлина Ю.М.
г. Магілёў

Пераклад: З замілавана сэрцамі, бязмежнай удзячнасцю, нізкім паклонам захавальнікам спадчыны, духоўнасці, гісторыі і адданасці абранай справе і служэнню! Дзякуючы Вам і Вашаму працы у нас ёсць будучыня, таму што ёсць мінулае. Дзякуй ад усяго сэрца! Беражы Вас Бог!

Удзячныя гамяльчане.

Вельмі цікава! Мы ўсе, тры нямеція жанчыны і тры беларускія, дзякуем нашага экскурсавода Генадзя Ісаакавіча Лапаціна за падарожжа ў нашу гісторыю, за глыбокія веды нашых абрадаў, нашай беларускай культуры.

Будзем цяпер прывозіць усіх нашых гасцей да Вас! Дзякуй!!!

Вольга Сярогіна
Любоў Галубіцкая
Раіса Шаўчук

Пераклад: Дзіўны музей! Расчулілася да слёз. Вялікая ўдзячнасць стваральнікам і тым, хто і сёння працуе ў музеі.
Дай вам Гасподзь поспехаў у вашых справах і працах!
Захоўвай вас Гасподзь, выдатныя людзі!

З павагай і захапленнем - Марына (Санкт-Пецярбург)
Якое шчасце пабываць тут!

Пераклад: Дзякуем ўсіх супрацоўнікаў і арганізатараў музея за такую сур'ёзную і вялікую працу па захаванні і перадачы нашай культуры, традыцый і сілы веры! Экспазіцыя натхняе, цешыць, прымушае душэўна радавацца і верыць, што наша справа будзе існаваць вечна!
нізкі паклон

Група старавераў з Масквы.

Еланская І.Ф.
Макаранкава
Паляжаева
Пазнякова Ганна
Раманаў Сяргей Фёдаравіч

Пераклад: Сардэчна дзякуем музей, супрацоўнікаў, спецыялістаў высокага класа і дзіўнай эрудыцыі за цікавую экскурсію, унікальныя экспанаты і энтузіязм, за захаванне старажытных аўтэнтычных помнікаў даўніны.

Удзельнікі алімпіяды саюзнай дзяржавы Расія-Беларусь - гістарычная і духоўная супольнасць. Г. Масква
Доктар філалагічных навук, прафесар Маскоўскага дзяржаўнага педагагічнага універсітэта Сомова Алена Віктараўна

Пераклад: Выказваем глыбокую ўдзячнасць і ўдзячнасць за адданасць народнай культуры, гераізм і самаадданасць у справе захавання старажытных традыцый, складнікаў першародную тканіна славянскай ментальнасці.
Асобная падзяка Ларысе Дзмітрыеўне Раманавай за высокі прафесіяналізм і сардэчнае стаўленне.

г. Великий Новгород
Праф. Сяргей Маленков
Праф. Андрэй Некита

Пераклад: Вялікі дзякуй за вашу высакародную працу, захаванне памяці аб стараверах. Мае продкі ў 18 стагоддзі ішлі з Веткі ў Сібір, былі сасланыя па ўказе Кацярыны II. У Забайкальскім краі ёсць раён ўздоўж ракі Чырвоны Чыкацца, там мае карані. Так што, пасля наведвання Вашага музея адчуваю сябе Іванам, "сваяцтва які памятае".

Шчырая Вам падзяку.
З павагай, Касімава Ларыса Сцяпанаўна

Пераклад: Сыходжу ад Вас з лёгкім сэрцам і пад вялікім уражаннем ад убачанага.
Дзякуй Вам.

Пераклад: Выдатны музей. Цудоўная экспазіцыя. Вялікі дзякуй калектыву, які сабраў і працягвае збіраць гэтую унікальную калекцыю. Дзякуючы гэтым людзям, мы ведаем нашу гісторыю, становімся багацей больш духоўны.

Дзякуй.
Душкевіч Р.К.

Пераклад: Дзякуй вялікі музею за шыкоўную багатую экспазіцыю! Дзякуй Вам за захаванне каштоўных экспанатаў. Асобнае дзякуй Ларысе за цікавую экскурсію!

Лідзія, Масква

Пераклад: Дзякуй велізарнае і за прыгажосць, і за вернасць, і за агонь сведчанні, з якім уезжаю, каб расказаць пра яго сябрам.

Аляксандр Філоненкам
Харкаў, Украіна

Пераклад: Вялікі дзякуй!
Хацелася, каб больш людзей пабачыла гэтае месца. Душу пробрало …

Пераклад: Мы ўдзячныя вам за тое, што захоўваеце нашу гісторыю. Мы любім Вас.

Янова. Тальяці

Пераклад: Падзякі няма мяжы. Вы адкрылі нам вочы.

Дзякуй.

Пераклад: Самы светлы, добры, утульны музей. Дзякуй супрацоўнікам за тое, што яны захоўваюць гэты ўтульны астравок чысціні і дабра.

Магілёў