Веткаўскі музей працягвае працаваць для Вас у Online-фармаце. Усе жнівеньскія сустрэчы прысвечаны новай і вельмі цікавай выставе, пра якую мы раскажам трошкі пазней. Не забываем, што кожную сераду ў 15:00 мы сустракаемся з Вамі.

Жнівеньскія тэмы Online-лекторыя «СРЕДА общения»:

• 05.08 — «Акно, як яно ёсць». Драўляная архітэктурная разьба і веткаўскі стыль. (Скідан А.В.)

• 12.08 — «Книга: окно в иной мир». Об «архитектуре» ветковских рукописей. (Лявонцьева С.І.)

• 19.08«Архитектура Покрова». Ветковская иконопись. (Нячаева Г.Р.)

• 26.08 — «Дом-Мір-Міф». Абрады і звычаі звязаныя з будоўляй дома. (Цалка П.М.)

Online-лекторый праходзіць у фармаце «прамога эфіру» на нашых старонках Facebook і Instagram. Праз некаторы час запісы эфіраў дадаюцца Vkontakte.

Да сустрэчы ў эфіры!